Realitní profesionál

 

Vystává ovšem otázka, jak by se měl takový realitní profesionál chovat. Měl by vést velikášské řeči o tom, že dům prodá za pohádkovou částku, nebo se naopak držet při zemi? To už záleží na vás, na jednotlivých klientech. Ne všichni prodávající rádi slyší, co všechno by měli uklidit, kde co opravit a nechávají se raději chlácholit pěknými proslovy. Jiní zase nesnesou vytahování a přehánění…

Faktem zůstává, že ať je vystupování makléře jaké chce, profesionalita se projeví v jeho činech. VŽDY BY MĚL JEDNAT V ZÁJMU SVÉHO KLIENTA! Pro úspěšný prodej vaší nemovitosti musí makléř spolupracovat  s konkurencí, aby tak umožnil prohlídky s jejími klienty. V případě koupě pak prohledává nabídky jiných realitních kanceláří, aby pro vás našel ideální variantu. Další spolupráce závisí na profesionalitě konkurenčního makléře a ochotě podělit se o provizi.

Pokud váš makléř odmítá jakoukoli spolupráci se soupeřící realitní kanceláří, může se stát, že na prodej nebo koupi, budete čekat měsíce. Jde o váš majetek, takže se nebojte prověřit vašeho potencionálního makléře, jestli je to pravý realitní profesionál.