Pozor na realitky při řešení exekuce

HOME Fóra Podvodné realitky Pozor na realitky při řešení exekuce

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Medved a poslední změna proběhla před 2 roky, 9 měsíců.

Prohlížíte 1 příspěvek (z 1 celkově)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1061

  Medved
  Účastník

  Vlastník domu se dostal do potíží, finančních, a dlužil výživné na dítě. Dluh byl cca 50 tisíc. Na tento dluh byla exekuce, která blokovala prodej domu. Realitní kancelář nabídla, že vlastníku domu vše zařídí. Dala mu podepsat smlouvu o úvěru se splatností 3 měsíce ode dne podpisu!! Protože vlastník v té době neměl příjem, bylo zřejmé, že úvěr bude moci splatit pouze bude-li dům prodán. A k prodeji bylo nutné ukončit exekuci. Jenže exekutor prohlásil, že sice ke dni kdy dluh vyčíslil by částka 50 tisíc postačovala, ale ještě je nutné zajistit běžné výživné, tedy to, co se musí platit každý měsíc. Výsledek? Realitka by neobdržela vrácení půjčky na vypořádání exekuce a uplatnila by smluvní sankce, kde by z částky 50 tisíc bylo do roka 120 tisíc a dál by částka narůstala. Byl sjednán 90% roční úrok + penále.
  Vlastník domu naštěstí ukázal smlouvy s realitkou advokátní kanceláři a ta mu doporučila smlouvy s realitkou vypovědět. Dům se následně prodal přes advokátní kancelář, kde náklady byly 22 tisíc včetně zápisu do katastru. Realitka chtěla 90 tisíc za obstarání…….

Prohlížíte 1 příspěvek (z 1 celkově)

Fórum ‘Podvodné realitky’ je pro vkládání nových témat a příspěvků uzavřeno.