Falešný kupec

 

falešný kupecPříběh zaslán 5. července 2013: „Asi před půl rokem jsem si pěkně naletěl. Vlastně se to táhne až dodnes. Jak jsem starej, tak jsem i blbej. Mělo mi to být jasný hned od první chvíle. Inzeroval jsem prodej mýho bytu. Nechtěl jsem to řešit přes realitku, nicméně se mi ozval jeden makléř, že četl můj inzerát a má kupce přesně na tu mnou nabídku. Prý po mě nechce podepsat žádnou smlouvu, jen se přijdou na byt podívat.

Tak jsem souhlasil. Proč taky ne, že?

Ve smluvený den přišel makléř i s „kupcem“ na prohlídku. Pán byl naprosto nadšený. Prý takový byt hledal a chtěl by ho co nejdříve koupit za cenu, kterou jsem inzeroval. Makléř mi nabídl, že za 5% provizi dovede prodej až do konce. Jelikož byl můj byt lehce nadhodnocený, souhlasil jsem. Říkal jsem si, že to budu mít ošetřeno odborně a hlavně konečně z krku.

Podepsal jsem makléři exkluzivní smlouvu

Bylo mi to celkem fuk, protože prodej byl domluvený. To jsem ještě netušil, že se „kupec“ druhej den vypaří a makléř bude mít v kapse exklizivitu na můj byt. Jsem fakt osel.

Dneska mi už je jasné, že ti dva byli spolu jen domluvení a já zůstal v pasti. Můj byt je tak zavázaný smlouvou, sám si ho prodat nemůžu a makléř mě drží v šachu.“