Falešný kupující

 

„A věřte nebo ne, nikdy není problém požádat kolegu „taky makléře“, aby sehrál roli vážného zájemce a jen si prohlédnout vaši nemovitost…“

Kupující samozřejmě vaši nemovitost chce hned, jak ji uviděl a už má u sebe (což vás ani nepřekvapí) rovnou zálohu! Před vašimi zraky, za vzrušených emocí rovnou makléři předává zálohu. Toto divadlo na vás zapůsobí, a tak na základě přesvědčivé scénky podepíšete makléři výhradní smlouvu, je to přece nyní vaše povinnost, ať  má chudák kupující, když už zaplatil, vůbec nějakou jistotu… Tento trik je velmi účinným způsobem náboru těch největších podvodníků!!! Jsou to lidé, kterým není cizí žádný podvod. Ve skutečnosti kupujícím bývá jejich kolega, mnohdy si sousedé všimnou, že u auta si ještě tykají, u vás před domem už se stává zájemce panem inženýrem či doktorem. Důsledky pro vás jsou fatální, podlehnete-li. Prodej vaší nemovitosti je v rukou podvodníků, kterým jste podepsali platnou smlouvu, mohou většinou rozhodovat o ceně, podmínkách obchodu. Jste v mnohem horší situaci, než kdybyste si vybrali sami sebehorší realitku. Závěrečnou tečkou je telefonát makléře, který truchlivým tónem oznamuje, že onen zázračný kupující náhle od obchodu odstoupil. Ale co vy? Vás už má podepsaného na smlouvě a odstupovat není kam.

Co s tím?

Prestižní realitní kanceláře by vám otevřeně řekly, jak citlivým okamžikem je rezervace nemovitosti ze strany kupujících. Copak dnes někdo rozumný nosí sebou hotovost a podepisuje smlouvy, aniž by se poradil s právníkem? Bez toho, aby si prověřil informace o vaší nemovitosti? Dejte šanci skutečným zájemcům, ti budou sice rozvážní, zato upřímní.